Polkowiccy policjanci przeszkolili wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

0
83

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji rozpoczęli szkolenie wolontariuszy w związku z nadchodzącym XXVII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci podczas pierwszego ze spotkań wyjaśniali wolontariuszom, jak zachować się bezpiecznie w sytuacjach zagrożenia. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu wolontariuszy.

W niedzielę po raz kolejny policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach będą czuwać nad bezpieczeństwem kwestujących oraz spokojnym przebiegiem 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze już teraz jednak rozpoczęli szkolenie dla wolontariuszy uczestniczących w kweście dotyczące zasad bezpieczeństwa, które zostanie powtórzone w dniu finału, tuż przed wyjściem kwestujących na ulice naszego powiatu.

W trakcie spotkań funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego kwestowania, zwrócili uwagę na potencjalne zagrożenia oraz jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia np. gdy zostaniemy zaczepieni lub napadnięci. Policjanci wyjaśnili zebranym, aby unikali miejsc mało uczęszczanych przez mieszkańców, zwłaszcza w porze wieczorowej. W sytuacji niebezpiecznej wolontariusz powinien poprosić o pomoc w pierwszej kolejności patrol policyjny lub osobę dorosłą.

Przypomnijmy, że każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator, który powinien być widoczny podczas kwesty. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający jego oryginalność. Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W załączonych zdjęciach ponownie prezentujemy wzór legitymacji oraz puszki, którymi w najbliższą niedzielę będą się posługiwać wolontariusze.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.