Podsumowanie działań NURD

0
104
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Na terenie powiatu lubińskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszyć liczbę zdarzeń drogowych oraz uświadomić uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (07.01.2018r.) na drogach całego kraju policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W samym powiecie lubińskim w akcji wzięło udział 10 funkcjonariuszy, którzy ujawnili 38 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, 5 było popełnionych przez osoby piesze. W 5 przypadkach piesi przechodzili w miejscach niedozwolonych, w 2 natomiast popełnili inne wykroczenia związane z ruchem pieszych. Ponadto tego dnia na terenie powiatu lubińskiego miało miejsce 7 kolizji drogowych.

Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a tym samym zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych.

Przypominamy o obowiązku stosowania przez pieszych po zmroku, elementów odblaskowych podczas poruszania się w terenie niezabudowanym. Rowerzyści również powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i poza obowiązkowym oświetleniem stosować dodatkowe elementu odblaskowe, tak aby byli widoczni również z boku.

Przypominamy także o rozwadze na drodze i właściwym korzystaniu z dróg oraz chodników, zarówno przez pieszych, rowerzystów jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.