Budują coraz więcej

0
117

W roku 2018 Wydział Gospodarki Przestrzennej Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta wydał rekordową liczbę 825 pozwoleń na budowę. Inwestorzy budują coraz więcej mieszkań, obiektów usługowych i przemysłowych.

W minionym roku wydano 106 pozwoleń na budynki mieszkalne jednorodzinne, 11 na budynki wielorodzinne, 149 pozwoleń na przebudowy lokali i budynków mieszkalnych oraz mieszkalno-usługowych. Dzięki temu inwestorzy wybudują 659 mieszkań – 111 w budownictwie jednorodzinnym oraz 548 w wielorodzinnym deweloperskim.

Oto kilka przykładów obiektów, które będą wybudowane:

– zespół budynków wielorodzinnych przy ul. Artyleryjskiej (110 mieszkań),

– budynki wielorodzinne przy ul. Gumińskiego (48 mieszkań),

– budynek mieszkalny przy ul. Okulickiego, Sudeckiej (44 mieszkania),

– przebudowa dawnego spichlerza na obiekt wielorodzinny przy ul. Szczecińskiej (54 mieszkania),

– budynek wielorodzinny przy ul. Żołnierskiej (120 mieszkań),

– budowa obiektu handlowego Lidl wraz z parkingiem przy al. Piłsudskiego,

– budowa hali przemysłowo-produkcyjnej konstrukcji stalowych przy ul. Myśliwskiej.

Żadna inwestycja budowlana nie może powstać bez opracowania przez gminę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W roku 2014 uchwalono 2 plany (2 zainicjowano). W roku 2015 powstały 3 plany, rok później – 5, w 2017 roku 6 opracowań, a w 2018 – również 6 planów miejscowych.

Legnica posiada obecnie 128 obowiązujących planów zagospodarowania przestrzennego. Obejmują one obszar 2.473 ha, co stanowi 44 proc. powierzchni miasta. To jeden z lepszych w kraju wskaźników, związanych z możliwością prowadzenia publicznych, prywatnych czy zagranicznych inwestycji budowlanych.

PORTAL.LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.