Będzie wielki powrót?

0
126

W najbliższych dniach wyjaśni się przyszłość Mateusza Machaja. Niewykluczone, że król strzelców poprzedniego sezonu Fortuna 1 Ligi ponownie zagra  w pomarańczowo-czarnych barwach. Chrobry Głogów zabiega o byłego już gracza Jagiellonii Białystok.

Mateusz Machaj był w poprzednim sezonie najlepszym zawodnikiem Chrobrego Głogów, a także jednym z najlepszych w całej Nice 1 Lidze. W pierwszoligowych rozgrywkach pomocnik zaliczył aż 16 trafień i sięgnął po koronę króla strzelców. Powrót do Ekstraklasy wydawał się więc kwestią czasu. I tak też się stało. 30-letni pomocnik przeniósł się do Jagiellonii Białystok, gdzie wcześniej trenerem został Ireneusz Mamrot.

Kariera Machaja w Białymstoku nie potoczyła się tak, jak oczekiwał tego sam zawodnik. W bieżącym sezonie zawodnik rozegrał 13 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do tego dorobku należy dodać 2 mecze w Pucharze Polski oraz 3 występy w Lidze Europy. To właśnie w europejskich pucharach Machaj zdobył swoją jedyną bramkę dla Jagi, pokonując bramkarza portugalskiego Rio Ave.

W barwach Jagiellonii 30-letni pomocnik przekroczył barierę 100 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Wcześniej reprezentował on barwy m.in. Lechii Gdańsk oraz Śląska Wrocław. To właśnie po przygodzie z dolnośląskim zespołem Machaj wrócił do Głogowa, by odbudować formę w Chrobrym. Zadanie to udało się zrealizować, a bardzo dobra gra w 1 lidze zaowocowała transferem do wicemistrza Polski.

Chrobry Głogów chce wykorzystać fakt, że Machaj rozwiązał przed kilkoma dniami kontrakt z Jagiellonią i chce ściągnąć zawodnika do siebie. Wszystko ma się wyjaśnić w najbliższych dniach. –  My bierzemy w ciemno. W Chrobrym zawsze grał najlepiej. Myślę, że w najbliższych dniach wiele się wyjaśni. On jest skłonny, by znowu być tutaj, pod warunkiem, że zaoferujemy mu długoterminowy kontrakt – czytamy wypowiedź dyrektora sportowego Zbigniewa Prejsa na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Brak M. Machaja to zdecydowanie największe osłabienie Chrobrego w porównaniu z poprzednim sezonem. Pomocnik odgrywał kluczową rolę w zespole Grzegorza Nicińskiego. W obecnym sezonie, już bez Machaja, Chrobry strzelił na ligowych boiskach zaledwie 14 bramek.

Transfer Mateusza Machaja byłby niewątpliwie ogromnym wzmocnieniem pomarańczowo-czarnych. Świetne wyszkolenie techniczne, boiskowa inteligencja, bardzo dobre stałe fragmenty gry – wszystko to doskonale opisuje umiejętności króla strzelców pierwszej ligi. Zawodnika, który kreował sytuacje bramkowe, dobrze dogrywał kolegom, ale przede wszystkim sam potrafił zaskakiwać bramkarzy rywali.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.