22 lutego trzynasta prezentacja Chrobrego Głogów

0
123

W ostatni piątek lutego, tydzień przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1 Ligi, odbędzie się trzynasta już prezentacja drużyn Chrobrego Głogów. Tradycyjnie już miejscem wydarzenia będzie hala widowiskowo-sportowa im. Ryszarda Matuszaka, a publiczności pokaże się kilkuset zawodników grających dla głogowskiego klubu.

Pierwsza prezentacja organizowana była 11 marca 2007 roku, w czasach gdy Chrobry Głogów był trzecioligowcem. Już wtedy impreza zakończyła się wielkim sukcesem i była pewnego rodzaju ewenementem na skalę krajową. Z każdym kolejnym rokiem wydarzenie zaskakiwało czymś nowym, zapraszani byli goście ze świata sportu czy telewizja. Zapełniały się też trybuny hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka, bo chętnych do zobaczenia wszystkich zawodników reprezentujących głogowski klub stale przybywało.

Każda kolejna prezentacja wypadała coraz lepiej i stała na coraz wyższym poziomie. Każda z nich zawierała w swoim programie, poza przedstawieniem wszystkich zawodników reprezentujących pomarańczowo-czarne barwy, mecze pokazowe, występy cheerleaderek, rozmaite pokazy czy nawet koncerty. Poza mieszkańcami miasta i osobami związanymi z głogowskim klubem, prezentacje przyciągały też znane osobistości. Na debiutanckiej (2007) prezentacji pojawił się np. wiceminister sportu Radosław Parda, natomiast w kolejnych latach Chrobry gościł m.in. Andrzeja Szarmacha czy Mateusza Borka wraz z telewizją Polsat, która wyemitowała później materiał z tego wydarzenia.

22 lutego, tradycyjnie już, publiczności zaprezentują się wszyscy zawodnicy reprezentujący barwy Chrobrego Głogów. Nie zabraknie więc najmłodszych adeptów futbolowego rzemiosła, drużyny kobiecej i wreszcie tych, którzy są gwiazdami wieczoru – pierwszoligowców.

Tak o prezentacji pisaliśmy w 2015 roku, kiedy miała miejsce jubileuszowa, bo dziesiąta odsłona wydarzenia: – „Całe wydarzenie zakończył pirotechniczny pokaz, który nadał kolorytu oddanej do użytku po remoncie hali, ale też rozświetlił niebo i udowodnił, że fajerwerki niekoniecznie używane są tylko do tego, by pożegnać stary i przywitać nowy rok. Nad świecącym na pomarańczowo-czarno obiektem zapłonęło kilkanaście raz świetlnych, które razem z wybuchającymi na niebie fajerwerkami zakończyły tegoroczne wydarzenie, ale też nawiązały do wspomnianej wcześniej rocznicy 70-lecia głogowskiego klubu. Pirotechniczny pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem, a po jego zakończeniu rozległy się brawa i zabrzmiały przyśpiewki sławiące pomarańczowo-czarnych.”

Trzymamy kciuki, by w tym roku prezentacja drużyn Chrobrego Głogów także cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta, była sportowym świętem, ale przede wszystkim bodźcem do dobrego rozpoczęcia zmagań na ligowych boiskach dla podopiecznych Grzegorza Nicińskiego!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.