Powiat polkowicki zapewnia mieszkańcom całodobową opiekę chirurgiczną

0
144

Mieszkańcy powiatu polkowickiego nadal będą mogli korzystać z bezpłatnej pomocy chirurgicznej w dni wolne od pracy oraz w dni powszednie w porze nocnej. Gmina Polkowice i Powiat Polkowicki zdecydowały o kontynuowaniu i wspólnym finansowaniu tych usług z własnego budżetu.

Zabezpieczyliśmy w tegorocznym budżecie 300 tys. złotych na usługę bezpłatnej pomocy chirurgicznej w dni wolne, aby nasi mieszkańcy nie musieli jechać w przypadku nagłych urazów do szpitala na SOR w Lubinie czy Głogowie– podkreśla Krzysztof Nester wicestarosta polkowicki.

Świadczenia chirurgiczne w PCUZ będą realizowane w trybie ostro dyżurowym, tzn. w przypadku nagłego urazu skutkującego zagrożeniem zdrowia lub życia.

Mieszkańcy powiatu polkowickiego objęci są ambulatoryjną pomocą chirurgiczną przez całą dobę. W dni powszednie do 18.00 opiekę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach podpisanego kontraktu z PCUZ, natomiast opiekę nocną oraz w dni wolne od pracy finansują gmina Polkowice i powiat polkowicki. Zakres usług obejmuje chirurgiczne świadczenia lekarskie, pielęgniarskie oraz diagnostykę w tym diagnostykę radiologiczną.

Lekarze pracujący w polkowickiej przychodni przyznają, że pacjenci przywykli do całodobowej opieki i chętnie z niej korzystają. Z nocnej i świątecznej opieki mieszkańcy mogą korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 7.00, a w dni wolne całodobowo świadczona jest w tzw. trybie ostro dyżurowym, czyli w przypadku nagłego urazu grożącego utratą zdrowia lub życia.

Powiat polkowicki finansuję usługę pomocy chirurgicznej już od 2006r.

POWIAT POLKOWICKI

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.