Będzie droga i parking, ale najpierw zmiany w organizacji ruchu

0
104

Budowa drogi wraz z chodnikami na Starym Mieście, a także parkingu z drogą dojazdową przy ulicy Dziadoszan- to kolejne inwestycje, które ruszyły w tym tygodniu w Głogowie. W związku z pracami budowlanymi wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. By uniknąć niepotrzebnych nerwów, przykrych niespodzianek i kolizji warto baczniej obserwować znaki drogowe …

W tym tygodniu do realizacji zostały oddane dwa zadania – budowa drogi wraz z chodnikami i oświetleniem na ulicy Długiej, a także budowa parkingu z drogą dojazdową przy ul. Dziadoszan. Pierwsza inwestycja realizowana jest w ramach obszernego programu dotyczącego infrastruktury na Starym Mieście, natomiast parking przy ul. Dziadoszan to ostatni etap przebudowy ul. Bolesława Śmiałego. Termin zakończenia prac na ul. Długiej to koniec listopada 2019 roku, a na ul. Dziadoszan – 28 czerwca 2019 roku — mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

W związku z budową parkingu przy ul. Dziadoszan od poniedziałku 14-go stycznia z ruchu zostanie wyłączona ulica Dziadoszan na odcinku od skrzyżowania z ul. Wawelską do skrzyżowania z ul. Piasta Kołodzieja. Powstanie tu około 75 miejsc postojowych, a także droga dojazdowa. Wartość zadania to około 1,3 mln złotych.

zdjęcie: archiwum UM

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.