W parku Miejskim jest bezpieczniej. Zamontowano kamery monitoringu

0
257

O kolejne pięć kamer rozbudowany został monitoring miejski. Urządzenia zamontowane zostały w parku Miejskim i już działają.

Obecnie system monitoringu miejskiego składa się z 50 kamer, które przekazują obraz do Głównego Centrum Monitorowania w budynku Straży Miejskiej i Lokalnego Centrum Monitorowania (centrum podglądu) w budynku policji przy ul. Staffa 2.

Przypomnijmy, że przetarg na zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy monitoringu miejskiego w parku Miejskim wygrała firma Alphatec Communication, która złożyła ofertę wartości ok. 162 tys. zł.

Zakres inwestycji obejmował m.in.: wykonanie projektów technicznych, montaż kabla światłowodowego w istniejącej infrastrukturze teletechnicznej Miejskiej Sieci Teleinformatycznej LEGMAN, dostawę pięciu kamer i wyposażenie punktów kamerowych, dostawę innych niezbędnych materiałów i ich montaż. Ponadto wymianę oprogramowania do rejestracji i zarządzania monitoringiem dla minimum 64 kamer i 10 stanowisk operatorskich, wraz z konfiguracją i przyłączeniem pięciu nowych i 45 istniejących kamer.

GMINA LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.