Profilaktyka i edukacja w jednym

0
137

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU” uczniowie naszej szkoły z klas VI – VIII wzięli udział w warsztatach profilaktyczno – edukacyjnych pod hasłem „Poszukiwacze Autorytetu. Cechy Mistrza”.

W trakcie tych zajęć uczniowie szukali odpowiedzi na pytania: Kim jest autorytet? Jakie ma cechy? Jakie zachowania świadczą o postawie autorytetu?

Warsztaty zachęciły młodzież do poszukiwania prawdziwych AUTORYTETÓW, kształtowania postaw prowadzących do odpowiedzialnej, wolnej i szczęśliwej dorosłości. Były również pretekstem do dyskusji, kto we współczesnym świecie może być dla nich wzorem, którego warto naśladować.

Wniosek płynący z zajęć jest taki, że młodzi ludzie okazują zaufanie tym, którzy mogą stanowić pewien punkt odniesienia – podświadomie szukają mistrzów i wzorów do naśladowania. Są pełni entuzjazmu, lecz bez pomocy trudno im odróżnić mistrza od idola lub celebryty. Po zajęciach uczniowie potrafią wskazać swój autorytet, jego cechy i dostrzegają korzyści wynikające z relacji uczeń – mistrz.

W ramach kampanii dokonana zostanie ewaluacja w formie ankiety, która pozwoli określić czy warsztaty odniosły swój cel.

SP BRZEG GŁOGOWSKI

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.