Centrum Integracji Społecznej na Kartuzach coraz bliżej

0
164

Trwają zaawansowane prace przy rozbudowie i adaptacji budynku przy ul. Kościelnej 3 na Centrum Integracji Społecznej wraz z zagospodarowaniem terenu. Inwestycja realizowana jest w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2015–2020.

Prace rozpoczęły się na początku minionego roku. Wykonano już m.in.: remont dachu, położono ocieplenie na ścianie budynku od strony podwórza, wymieniono stropy wewnątrz budynku, wykonano szyb windy i wiele innych prac konstrukcyjnych. Dodajmy, że na zewnątrz powstanie plac zabaw, boisko do siatkówki i koszykówki, siłownia plenerowa, parking, podjazdy dla niepełnosprawnych. Zakończenie prac planowane jest latem tego roku. Koszt to ok. 5,7 mln zł. Urząd Marszałkowski przyznał Legnicy dotację na tę inwestycję w wysokości 3,5 mln zł. Z budżetu państwa dodatkowo otrzymaliśmy ponad 328 tys. zł.

Lokalny Program Rewitalizacji na lata 2015–2020 zawierał 12 projektów dotyczących Kartuz. Zrealizowano już przebudowę ul. Wrocławskiej od placu Sybiraków do Nadbrzeżnej. Zbudowano też kompleks rekreacyjno–sportowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Zrewitalizowano kamienice przy ul. Kamiennej i Kościelnej i przebudowano podwórza u zbiegu ulic Kamiennej, Kościelnej, Daszyńskiego i Wrocławskiej. Trwają budowa bulwaru nad Kaczawą i przebudowa ul. Nadbrzeżnej.

PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.