Wpadł z narkotykami podczas kontroli – zdradził go niepewny styl jazdy

0
111

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Ponadto w kieszeni spodni zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli woreczek strunowy z kilkoma porcjami handlowymi amfetaminy. Teraz o dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje sąd.

Polkowiccy funkcjonariusze zauważyli kierującego pojazdem renault, który na ich widok zaczął niezrozumiale manewrować pojazdem, po czym natychmiast przyspieszył. To zwróciło szczególną uwagę policjantów, którzy podjęli decyzję o kontroli samochodu.

Kierujący pojazdem 22-letni mieszkaniec gminy Polkowice podczas rozmowy z policjantami zachowywał się nerwowo. Mężczyzna nie potrafił również przedstawić powodów takiego zachowania, ani wyjaśnić niezrozumiałych manewrów, które wykonywał za kierownicą swojego samochodu. Funkcjonariusze podejrzewając, że kierujący może być pod wpływem środków odurzających najpierw dokonali badania narkotesterem, które wykazało obecność zarówno amfetaminy jak i metaamfetaminy, a następnie od zatrzymanego pobrali krew do badań. Jeszcze podczas prowadzonej kontroli w kieszeni spodni zatrzymanego mężczyzny policjanci znaleźli woreczek strunowy z kilkoma porcjami handlowymi amfetaminy.

Dokładne stężenie narkotyku w organizmie kierującego wykaże analiza pobranej krwi. Jeśli jej wynik potwierdzi przypuszczenia funkcjonariuszy, to zatrzymany mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. Podejrzany już teraz usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący oraz kierujący pod wpływem narkotyków są ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego Policja apeluje, aby informować o każdym przypadku, w którym istnieje podejrzenie, że za kierownicą samochodu znajduje się osoba, która popełnia przestępstwo na drodze. Przypomnijmy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wypływem środka odurzającego zgodnie z zapisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym m.in. karą pozbawienia wolności do lat 2.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.