Napaść na kierowcę tira w Głogowie. Złodzieje ukradli 240 litrów oleju napędowego

0
147

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 42 – letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie rozboju na kierowcy i kradzież 240 litrów paliwa z samochodu ciężarowego. Do przestępstwa doszło 31 grudnia 2018 roku na terenie Głogowa. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców.

31 grudnia 2018 roku we wczesnych godzinach rannych, policjanci otrzymali zgłoszenie rozboju dokonanego na kierowcy ciężarowego tira, zaparkowanego przy drodze w pobliżu Huty Miedzi w Głogowie. W pewnym momencie zorientował się, że jego pojazd jest okradany z paliwa a jeden ze sprawców, trzymając w ręku metalowy pręt, zagroził mu jego użyciem, jeśli wyjdzie z kabiny lub wezwie policję. Sprawcy w tym czasie opróżnili zbiornik ciężarówki, kradnąc 240 litrów oleju napędowego o wartości 1200 złotych a następnie odjechali — mówi Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie ustalili, że sprawcą jest 42 – letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli na poczet kary jego pojazd, który został użyty podczas popełniania przestępstwa. Został objęty policyjnym dozorem.

Zdjęcie:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.