Legniccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem w sylwestrową noc

0
89
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Sylwestrowa noc w Legnicy upłynęła spokojnie. Wszyscy witający Nowy Rok bawili się pod opieką policjantów. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Legnicy oraz przyjezdnych gości czuwali zarówno funkcjonariusze umundurowani jak i pełniący służbę po cywilnemu. Biorąc pod uwagę specyfikę tej nocy – legniccy funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych oraz groźnych incydentów z fajerwerkami.

Legniccy policjanci czuwali w sylwestrową noc nad bezpieczeństwem mieszkańców Legnicy oraz wszystkich osób witających Nowy Rok w Legnicy. Sylwester minął spokojnie, a funkcjonariusze interweniowali głównie w związku z zakłóceniami ciszy nocnej.

Podczas minionej doby na legnickich drogach odnotowano 4 kolizje drogowe. Policjanci kontrolując wczoraj pojazdy sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców. Pięciu skontrolowanych kierowców wsiadło za kierownicę pojazdu na „podwójnym gazie”.

W dalszym ciągu przypominamy o prostej zasadzie „Piłeś – nie jedź” i reagujmy również na to, gdy ktoś inny decyduje się na jazdę z promilami. W ten sposób można uniknąć niejednej tragedii.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.