Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

0
144
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Kiedy panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, czy w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Prawdziwe mrozy dopiero przed nami. Legnicka policja apeluje, by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka.

Legniccy policjanci apelują o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarą niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne. Wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Pamiętajmy jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Nadchodzące zimno niesie ze sobą potencjalne zagrożenie zamarznięcia osób, które nie mają stałego miejsca zamieszkania. Bez względu na wszystko – nie odwracajmy oczu od takich osób!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.