Podsumowanie Świąt Bożego Narodzenia w powiecie lubińskim

0
208
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Minione Święta Bożego Narodzenia, to czas intensywnej pracy lubińskich policjantów. Podczas trzech dni świąt funkcjonariusze przeprowadzili 108 różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 5 osób oraz zatrzymali 2 osoby poszukiwane. Od poniedziałku do środy, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich był tak pijany, że nie był w stanie dmuchnąć w alkomat. Na drogach powiatu lubińskiego odnotowano 8 kolizji.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w powiecie lubińskim przebiegły spokojnie. W ciągu minionych trzech dni odnotowano w naszym regionie 8 kolizji. To mniejsza liczba zdarzeń niż często odnotowuje się w ciągu dni roboczych. Niemniej jednak brak rozwagi, nonszalancja na drogach, w tym niedostosowanie prędkości do trudnych warunków drogowych, to wciąż główne przyczyny zaistniałych zdarzeń na drogach.

Lubińscy policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 2 osoby, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Jeden z nich, 60 letni kierowca, był tak pijany, że nie był w stanie o własnych siłach dmuchać w alkomat. Funkcjonariusze po kilu nieudanych próbach musieli udać się z nim do szpitala, aby upojonemu alkoholem mężczyźnie pobrać krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie.

Okres świąteczny, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu trzech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 108 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 5 osób. W ręce policjantów wpadło też 2 poszukiwanych.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.