Noworoczny Marszobieg w Głogowie

0
445

Żyj zdrowo i na sportowo- to motto Noworocznego Marszobiegu 2019. Będzie to już szesnasta edycja tej niezwykłej sportowej imprezy w naszym mieście.1 stycznia głogowianie spotykają się na placu pod Zamkiem. Start o godzinie 14.00, ale zgłoszenia do udziału w Marszobiegu oraz wymiana żywności rozpocznie się już o 11.30. Początek roku wcale nie musi być leniwy! 

Celem Noworocznego Marszobiegu jest wspólna zabawa i zachęta do zdrowego, czynnego spędzania wolnego czasu, pomoc tym, którzy są w trudnej sytuacji życiowej oraz promocja najprostszej formy ruchu jaką jest marszobieg. Wydarzenie jest pod honorowym patronatem prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza.

Sponsorem strategicznym Noworocznego Marszobiegu jest KGHM POLSKA MIEDŹ.

Organizatorzy:

  • Firma Sport Górski Jerzy Górski,
  • Centrum Sportowe „Głogowski Triathlon”,
  • Gmina Miejska Głogów,
  • Miejskie Centrum Wspierania Rodziny.

Współorganizatorzy:

  • Stowarzyszenie „SZANSA” i ludzie dobrej woli,
  • Kościół Chrześcijan Baptystów w Głogowie,
  • STOWARZYSZENIE ROWEROWE “RED DEVILS GŁOGÓW”.

Trasa tegorocznego Marszobiegu przebiega ulicami przy Zamku Książąt Głogowskich- Muzeum Archeologiczno-Historycznym, Pomnik Dzieci Głogowskich, Nadbrzeżna, Poczdamska oraz aleje skweru pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 1000 metrów.

Zgłoszenia do udziału w Marszobiegu i wymiana żywności będzie prowadzona w biurze imprezy, na scenie przy Zamku Książąt Głogowskich- Muzeum Archeologiczno-Historycznym, w dniu imprezy od godziny 11:30 do 13:50.

Wystartować może każdy, niezależnie od wieku! Wystarczy przekazać nie mniej jak 7 artykułów żywnościowych o długim terminie ważności np.: (kasza, ryż, mąka, cukier, olej, makron, konserwa) w zamian otrzymamy koszulkę uczestnictwa i obowiązujący numer startowy (opaska na rękę). Jednocześnie ten uczestnik nabędzie prawo udziału w losowaniu specjalnych nagród ufundowanych przez naszych sponsorów. W przypadku mniejszej ilości dostarczonej żywności niż 7 produktów uczestnik otrzyma smycz lub torbę okolicznościową bez prawa brania udziału w losowaniu nagród.

UWAGA! Liczba koszulek ograniczona.

Jeśli nie możecie uczestniczyć w Noworocznym Marszobiegu, a chcielibyście wesprzeć akcję zbiórki żywności to produkty można przynosić do 30 grudnia do Hotelu Qubus oraz Fitness& Squash Complex. 7 produktów długoterminowych= koszulka XVI Noworocznego Marszobiegu.

Wcześniejszy odbiór koszulki nie uprawnia do udziału w losowaniu sztabek w dniu 1 stycznia.

Noworoczny Marszobieg w Głogowie- 1 stycznia o godzinie 14.00, plac pod Zamkiem

 

Źródło:sport-gorski.pl

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.