Dotacje dla mieszkańców Gminy Grębocice

0
206
Miedziak.info.pl piec ogrzewanie czad palenisko ogień

W ramach tegorocznego konkursu organizowanego przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, Gmina Grębocice może pozyskać środki na dofinansowanie przeznaczone na wymianę nieekologicznych kotłów i pieców na nowe bardziej przyjazne środowisku i tańsze w eksploatacji systemy wytwarzania ciepła. Do wymiany pieca jest dodatkowa możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych lub pompy ciepła.

Prosimy osoby zainteresowane przystąpieniem do programu o wypełnienie i dostarczenie ankiety odnośnie zapotrzebowania na wymianę źródeł ciepła oraz wskazanie jakimi instalacjami jesteście Państwo zainteresowani do dnia 15.01.2019 r. do Urzędu Gminy Grębocice, pok. nr 3 lub e-mailem [email protected] – ankiety dostarczone po dniu 15.01.2019 r. nie będą rozpatrywane.

Osoby, które we wcześniejszym terminie złożyły ankiety, nie muszą ponownie ich składać.

Ankiety można pobrać w Urzędzie Gminy pok. nr 3 lub ze strony internetowej http://grebocice.com.pl/, kontakt. tel. 76 8325 302.

Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu to sierpień 2019 r. (termin może się przeciągnąć nawet o kolejne miesiące).

W dofinansowanie nie wchodzi zakup pieców do nowego budownictwa (dofinansowanie jest na wymianę), zakup paneli fotowoltaicznych bez jednoczesnego zakupu ekologicznego pieca.

Zostanie przeprowadzone szkolenie dla mieszkańców przez instytucję pośredniczącą, by mieszkańcy dowiedzieli się o wszystkich możliwościach dofinansowania. Proszę śledzić dalsze informacje.

Uwaga! Przy składaniu wniosku należy wziąć pod uwagę termin zakończenia realizacji projektu, tj. 31 grudnia 2021 r. Złożenie ankiety nie gwarantuje udzielenia dofinansowania, ponieważ jest to konkurs, w którym Gmina Grębocice konkuruje z innymi gminami z obszaru Legnicko-Głogowskiego.

Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć 85 % kosztów kwalifikowalnych, a realna dotacja od 15 do 40 tys. zł.

UWAGA

W ramach projektów nie będzie możliwa wymiana następujących źródeł ciepła:

a) dotychczas używanych kotłów gazowych i olejowych na inne źródła ciepła

b) dotychczas używanych źródeł ciepła na kotły węglowe, w tym na ekogoroszek, niezależnie od ich klasy

UG GRĘBOCICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.