Mamy kolejne kontenery, do których wrzucimy elektroodpady

0
292

W Legnicy zamontowano pięć kolejnych Miejskich Punktów Elektrodpadeów (MPE). Obecnie mamy ich już dziewięć. Służą do gromadzenia zużytych baterii, żarówek, opakowań po tonerach atramentowych, telefonów komórkowych, dyskietek, płyt CD i DVD itp. W ciągu roku trafiła do nich prawie tona tych odpadów.

Te wielofunkcyjne urządzenia ustawiono w uczęszczanych miejscach: przy ul. Jaworzyńskiej (obok SP nr 10), al. Rzeczypospolitej (obok SP nr 19), ul. Górniczej (przy kładce obok przystanku autobusowego), przy ul. Fieldorfa (skrzyżowanie z ul. Jankowskiego) i ul. Chojnowskiej (obok Galerii Ferio). Dołączyły one do istniejących już czterech punktów przy ul. Polarnej (parking), na placu Wolności, ul. Marynarskiej i Gombrowicza.

Składają się z siedmiu tub z otworami wrzutowymi o odpowiednich kształtach, oznaczonych symbolami konkretnych elektroodpadów. Ich konstrukcja sprawia, że woda nie przedostaje się do wnętrza i odpady nie zagrażają środowisku. Tuba przeznaczona do wrzucania zużytych żarówek wypełniona jest specjalnym materiałem zapobiegającym ich potłuczeniu.

W ciągu roku funkcjonowania MPE zebrano łącznie 951 kg odpadów, z czego największą część stanowiły baterie – prawie pół tony oraz drobne urządzenia elektryczne i elektroniczne, których zebrano 219 kg. Mieszkańcy wrzucili do kontenerów także prawie 106 kg płyt CD, 105 kg żarówek i ponad 30 kg tonerów z drukarek. Z każdym miesiącem obserwujemy coraz większe zainteresowanie tymi punktami. Legniczanie w pełni je zaakceptowali.

Kontenery działają w ramach Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zebrane odpady przedsiębiorca prowadzący PSZOK przekazuje do firm wyspecjalizowanych w ich neutralizacji.

Lokalizacje MPE:
https://portal.legnica.eu/gospodarowanie-odpadami-7-874/miejskie-punkty-elektroodpadow-mpe/

PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.