Uczniowie klas mundurowych w roli świętego Mikołaja. Komu sprawili taką radość?

0
196

18 grudnia uczniowie pierwszej klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego odwiedzili Rodzinny Dom Dziecka w Głogowie. W mikołajkowej atmosferze obdarowali dzieci prezentami przygotowanymi przez wszystkie klasy mundurowe.

W dniu 18 grudnia, grupa uczniów I klasy o profilu mundurowym, spotkała się z dziećmi z Rodzinnego Domu Dziecka. Inicjatywa spotkania wyszła ze strony uczniów klas wszystkich klas mundurowych. Spotkania takie odbywały się już w latach ubiegłych w okresie mikołajkowym oraz przedświątecznym i stały się już tradycją klas mundurowych.

Opiekę nad klasami mundurowymi z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, sprawuje aspirant Łukasz Szuwikowski. Uczniowie klas mundurowych, oprócz podstawy programowej, realizowanej w każdej klasie, realizują dodatkowe zajęcia, związane z profilem nauczania, wprowadzające w służbę w policji, wojsku czy straży pożarnej. Coroczna wizyta młodzieży z klasy mundurowej w wybranej placówce opiekuńczej to już stała tradycja — mówi Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

 

Zdjęcie:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.