Pięknie haftowali

0
166

W polkowickim Warsztacie Terapii Zajęciowej dobiegła końca realizacja projektu „Warsztaty z haftu komputerowego” kierowanego do uczniów szkół podstawowych.

Głównym celem projektu było nabycie umiejętności korzystania z nowoczesnych rozwiązań technologicznych w dziedzinie hafciarstwa, połączonych z integracją społeczną osób z niepełnosprawnością.

Zajęcia pokazały, iż haft to nie tylko mozolna technika, wymagająca wielu poświęceń i kojarząca się jedynie z minionymi epokami, lecz atrakcyjna i dopasowująca się do aktualnych trendów możliwość spędzenia czasu wolnego. W ramach projektu uczestnicy, wraz z uczniami szkół szyli szkolne worki na obuwie z samodzielnie zaprojektowanym i wykonanym haftem komputerowym. Ponadto zaprojektowany wzór materiału ściśle nawiązywał do nowego produktu Warsztatu Terapii Zajęciowej pod nazwą „DOMAKIETKI” – mówi nam Magdalena Wojtecka, koordynator projektu.

Dzięki zaangażowaniu w wykonywaną pracę osoby z niepełnosprawnością doświadczyły spełnienia, akceptacji, a także poczuły przynależność do społeczności lokalnej. To bardzo ważny efekt, który udało się osiągnąć dzięki realizacji projektu. Ponadto uczestnicy WTZ wraz z uczniami szkół podstawowych rozwinęli umiejętność planowania zadań, a także zainteresowali się haftem i szyciem – dodaje Magdalena Wojtecka.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków PFRON, Powiatu Polkowickiego oraz Urzędu Gminy Polkowice.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.