Wieczorne kolędowanie dla Zuzi, a wcześniej zbiórka paczek świątecznych dla osób bezdomnych

0
162
mok kolędy dla..plakat 2018

Wszystkim głogowianom pochłoniętym świątecznymi przygotowaniami przypominamy, że w środę 19-tego grudnia wielki finał akcji „Kolędy dla Zuzi”. W Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny. Na scenie wystąpią głogowscy sportowcy i nauczyciele, którzy przy wsparciu chóru wokalistów Studia Talentów MOK w Głogowie zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Cel jest jeden- zbieramy na „Cztery kółka dla Zuzi”.

14-letnia Zuzia Oziębała jest dziewczynką z przepukliną oponowo-rdzeniową. Tegoroczna akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla dorastającej nastolatki.

Akcja charytatywna KOLĘDY DLA ZUZI 2018 jest pod honorowym patronatem prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza oraz starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka.

Organizatorami wydarzenia są: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Radio ELKA, Gmina Miejska Głogów, Starostwo Powiatowe w Głogowie, Stowarzyszenie OTWARTE DRZWI.

Przypominamy, że również 19-tego grudnia zbierane będą świąteczne paczki dla osób bezdomnych (artykuły higieny osobistej, ciepła odzież – wyłącznie nowe rzeczy). Zapakowane prezenty z dopiskiem “DLA PANI” lub “DLA PANA” należy przynieść do Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie w godzinach 8.00 – 14.00.

Wieczorem, o godzinie 18.00 odbędzie się najpiękniejszy koncert w roku, którego po prostu nie można przegapić! Warto przyłączyć się do akcji i dać coś od siebie, bo przecież POMAGAJĄC INNYM, POMAGASZ SOBIE

 Od kilku już lat Studio Talentów MOK wraz z Radiem Elka inicjuje wydarzenia artystyczne – koncerty i akcje o charakterze charytatywnym na rzecz potrzebujących głogowian. Pierwszym z nich był koncert Kolęda z Gwiazdą (2012) na rzecz podopiecznych Domu Samotnej Matki w Głogowie. Przez lata formuła pomagania i uwrażliwiania przez kulturę, pozwoliła wesprzeć m.in. Oliwiera Przybka, Maję Kusy, śp. Amelkę Brzezińską, Tomka Sęka. Poszczególne edycje koncertów pod hasłem “KOLĘDY DLA…” pozwoliły pozyskać do współpracy, dzięki wielu ludziom dobrej woli Prezydenta Miasta Głogowa i Starostę Powiatu Głogowskiego, jak i rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach sekcyjnych MOK, głogowskich urzędników, dziennikarzy, sportowców, kibiców, jak również młodych wolontariuszy — piszą o projekcie organizatorzy akcji „Kolędy dla…”

 

Źródło:MOK Głogów

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.