Policjanci ustalili sprawców kradzieży po śladach opon i części karoserii, która odpadła z ich pojazdu – mężczyźni usłyszeli zarzuty

0
159
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi trójce mieszkańców gminy Grębocice podejrzanych o kradzieże z włamaniem do opuszczonych zabudowań gospodarczych po byłym PGR-e, mieszczącym się w jednej ze wsi tej samej gminy. Zatrzymani mężczyźni zostali ustaleni dzięki skrupulatnej pracy policjantów na miejscu zdarzenia.

Policjanci udali się do jednej ze wsi w gminie Grębocice w związku ze zgłoszeniem kradzieży. Na miejscu dochodzeniowcy oraz patrol prewencji ustalili, że kradzieże miały miejsce nie tylko w dniu zgłoszenia, ale również na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy. Po pokonaniu zabezpieczeń łupem sprawców padły elementy infrastruktury opuszczonych zabudowań gospodarczych należących do byłego PGR-u, m.in. miedziane przewody, bojler czy wszelkiego rodzaju metalowe elementy.

Funkcjonariusze po zebraniu informacji od zgłaszającego, zabezpieczyli na miejscu zdarzenia urwaną część zderzaka pochodzącą z samochodu sprawców oraz ślady opon, a następnie analizując zebrane dowody, wytypowali podejrzewanych mężczyzn. Podejrzenia policjantów okazały się właściwe, gdyż zarówno zabezpieczony element pojazdu, jak i ślady opon idealnie pasowały do wytypowanego i odnalezionego przez nich samochodu marki renault. Ostatecznie policjanci zaraz po ujawnieniu samochodu, dotarli do trzech mieszkańców gminy Grębocice, którzy zostali zatrzymani i trafili do policyjnych cel.

24 i 41-latek usłyszeli po dwa, a 23-latek trzy zarzuty kradzieży z włamaniem. Mężczyźni podczas przesłuchań przyznali się do zarzucanych im czynów. Przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które odpowiedzą mieszkańcy gminy Grębocice jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.