W strefie płatnego parkowania możemy już zapłacić kartą

0
364

W strefie płatnego parkowania wymienne zostały wszystkie tradycyjne parkomaty na nowoczesne urządzenia z czytnikiem kart płatniczych.

Nowe modele Parkeon Strada Transfer obsługują zarówno karty chipowe, jak i zbliżeniowe. Płacąc nimi nie jesteśmy obciążani prowizją. Nadal jednak w tych urządzeniach można kupować bilety parkingowe, wrzucając do automatu monety. W legnickich strefach płatnego parkowania działa ponad 50 automatów pobierających opłaty.

Uwaga! Z powodu dostosowania do współpracy kilku systemów, w pierwszych dniach od uruchomienia tej usługi mogą występować niewielkie problemy techniczne.

Nie zwalnia to jednak z wykupienia biletu – mówi Andrzej Szymkowiak. – Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z 2013 roku, w przypadku awarii bądź przerwy w działaniu parkomatu, bilet należy wykupić w innym, najbliższym urządzeniu do poboru opłat za parkowanie.

Przypomnijmy. W Legnicy obowiazują dwie taryfy opłat parkingowych. W ścisłym centrum (I strefa) płacimy: – 1,00 zł za pół godziny; 2,00 zł za pierwszą rozpoczętą godzinę; 2,40 zł za drugą; 2,80 zł za trzecią oraz 2,00 zł za czwartą i kolejne godziny. W II strefie parkowania (poza ścisłym centrum) płacimy w każdym przypadku o połowę mniej.

PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.