Czesław Mozil wybrał uczniów głogowskiej Szkoły Muzycznej. Jest już płyta, wkrótce będzie teledysk!

0
164
2014-11-10 Koncert muzyczno-poetycki @Szkoła Muzyczna (fot.P.Dudzicki)

Dwoje uczniów głogowskiej Szkoły Muzycznej wzięło udział w wyjątkowym projekcie realizowanym przez Czesława Mozila. „Grajkowie przyszłości” to projekt promujący młodych muzyków z całej Polski, w znaczącej większości uczniów szkół muzycznych. Powstał z myślą o docenieniu wysiłku i pasji, które uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież oraz ich nauczyciele wkładają w naukę muzyki.

Młodzi muzycy, nazwani przez Czesława Mozila „grajkami przyszłości”, akompaniują w utworach wykonywanych przez artystę i zaproszonych przez niego gości na płycie „Kiedyś to były święta”. Dodatkowo, od 1 grudnia, w Internecie emitowane są kolejne teledyski nagranych utworów – dzięki temu stworzony został muzyczny „kalendarz adwentowy”.

 —  Uczniowie głogowskiej Szkoły Muzycznej, flecistka Emilia Pyziak oraz klarnecista Antoni Piszlewicz, weszli w skład zespołu kameralnego wykonującego utwór „Kolęda”. Pozostałymi członkami zespołu byli młodzi muzycy z Zielonej Góry i Legnicy: Małgorzata Matysiak (obój) – absolwentka PSM I i II st. w Zielonej Górze, Karol Jan Ważny (fagot) – uczeń PSM I i II st. w Zielonej Górze oraz Daniel Gruczoł (fortepian) z Yamaha Szkoła Muzyczna w Legnicy.

Głogowscy uczniowie zostali zaproszeni do uczestnictwa w tym wyjątkowym projekcie dzięki współpracy szkoły z zielonogórskim Stowarzyszeniem Artystów „Zdolni do wszystkiego”. Michał Mogiła, oboista Filharmonii Zielonogórskiej i prezes Stowarzyszenia, koordynował realizację nagrania, które odbyło się w październiku w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Zielonej Górze Starym Kisielinie. W tym samym miejscu, w sobotę 8 grudnia, zostały nagrane zdjęcia do teledysku utworu „Kolęda” — mówi Agnieszka Berest, dyrektor Szkoły Muzycznej I i II st.im. Franciszka Liszta w Głogowie.

Efekt pracy głogowskich „grajków przyszłości” można już usłyszeć na płycie, a premiera teledysku zaplanowana jest na Wigilię Bożego Narodzenia.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.