To najlepsi pracownicy

0
663

Dominik Król, pracownik Volkswagen Motor Polska w Polkowicach oraz Eryk Michał Bednarek z Sitechu znaleźli się w gronie najlepszych na świecie absolwentów nauki zawodu koncernu Volkswagen. Otrzymał nagrodę „Best Apprentice Award“.

Nagrody wręczył szef koncernu Volkswagena dr Herbert Diess, członek zarządu koncernu ds. personalnych dr Gunnar Kilian oraz przewodniczący Światowej Rady Zakładowej koncernu Volkswagen Bernd Osterloh. W tym roku nagrody za ponadprzeciętne kompetencje fachowe. otrzymało czterdziestu sześciu najlepszych absolwentów 16-tu różnych zawodów z 19 krajów. Pracowników wyróżniono w Wolfsburgu 7 grudnia w ramach posiedzenia zarządu koncernu Volkswagena oraz Światowej Rady Zakładowej.

Dominik jest ubiegłorocznym absolwentem nauki w zawodzie mechatronik Zespołu Szkół w Chocianowie i od września 2017 roku pracuje w Volkswagen Motor Polska w dziale montażu końcowego silnika. O zgłoszeniu jego kandydatury z ramienia VW MP zadecydował świetny wynik egzaminu końcowego przed Państwową Komisją Egzaminacyjną na zakończenie kształcenia dualnego. Dominik od kilku miesięcy intensywnie podnosi swoje kompetencje językowe uczestnicząc w indywidualnym kursie niemieckiego w firmie.

Eryk także ukończuyl szkołe w Chocianowie, a obecnie jest zatrudniony w polkowickim Sitechu. Pracuje w hali numer 2 na Utrzymaniu Ruchu Maszyn.

Uroczystość rozdania nagród „Best Apprentice Award” odbyła się po raz pierwszy w 2001 roku i jest już osiemnastą galą z rzędu.

Kolejnym etapem rozwoju najlepszych uczniów zawodu jest udział w programie „Wanderjahre“ („Wędrowiec“). Polega on na rocznej pracy i zdobywaniu doświadczenia w jednym z zakładów koncernu VW, m. in. w Niemczech. Dzięki udziałowi w nim jego uczestnicy mają szansę na dalszy rozwój zarówno fachowy, jak i osobisty, natomiast firma zyskuje zmotywowanych pracowników z międzynarodowym doświadczeniem już na początku ich kariery zawodowej.

W marcu 2019 r. swoją „12-miesięczną wędrówkę” w fabryce VW w Salzgitter rozpocznie inny pracownik polkowickiego zakładu VW MP, Grzegorz Nieroda, zatrudniony w dziale montażu końcowego silnika.

POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.