Spotkanie opłatkowe w Gminie Żukowice

0
220

W dniu 9 grudnia 2018 r. Wójt Gminy Żukowice wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żukowicach z siedzibą w Nielubi we współpracy z Gminną Biblioteką w Nielubi zorganizował imprezę integracyjną pn. „SPOTKANIE OPŁATKOWE” dla osób niepełnosprawnych, samotnych i najstarszych mieszkańców Gminy Żukowice. Spotkanie odbyło się Sali Wiejskiej w Nielubi, w której brało udział około 200 osób.

Na Nasze spotkanie przybyli wyjątkowi goście tj. Pani Ewa Drozd- poseł na sejm RP, Jarosław Dudkowiak – Starosta Powiatu Głogowskiego,  Jeremi Hołownia – Wicestarosta Powiatu Głogowskiego – którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia wręczając stroiki świąteczne na ręce Pana Wójta Krzysztofa Wołoszyna.

Obrzędu opłatkowego dokonał proboszcz Parafii Św. Jakuba w Jakubowie – ks. kanonik Stanisław Czerwiński wspólnie z Proboszczem Parafii pw. Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim – ks. kanonikiem Edwardem Białasem.

Spotkanie Opłatkowe uświetniły:
– Jasełka pn. „Światłość w ciemności świeci” przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Św. Floriana w Brzegu Głogowskim
– występy Zespołu „Chaber” z Nielubi.
– występy Zespołu Brzegowiacy z Brzegu Głogowskiego,
– występy Zespołu LUXCAPELA, który prezentował znane wszystkim kolędy i zapraszał do wspólnego kolędowania.

„SPOTKANIE OPŁATKOWE” jest kontynuacją imprezy „Dar serca osobom starszym i niepełnosprawnym w środowisku lokalnym” od 2002 roku. W tym roku spotkaliśmy się już po raz 16.

Podczas w/w spotkania podano wigilijne potrawy m.in. barszcz czerwony z uszkami, pierogi, krokiety, rybę po grecku, ciasta, owoce i inne. Uczestnikom Spotkania Opłatkowego zapewniono transport.

Zorganizowanie całej imprezy było możliwe dzięki dofinansowaniu z Powiatu Głogowskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, gdzie realizatorem zadania jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie.

UG ŻUKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.