Odblaskowe przedszkole – wspólna pogadanka o bezpieczeństwie służb mundurowych i GDDKiA

0
521

Policjantka z legnickiej drogówki w ramach programu poprawy bezpieczeństwa przede wszystkich pieszych na terenie powiatu legnickiego zorganizowała wspólnie z GDDKiA Wrocław oraz Państwową Strażą Pożarną w Legnicy spotkanie z dziećmi w Przedszkolu nr 10 w Legnicy. Funkcjonariuszka przybliżyła uczestnikom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomniała o noszeniu odblasków. Po krótkiej teorii była praktyka, do której zaproszono Komisarza Lwa- maskotkę dolnośląskiej Policji, aby nauczył milusińskich prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Każde dziecko zostało wyposażone w elementy odblaskowe ufundowane przez GDDKiA oraz Fundację KGHM Polska Miedź S.A.

Policjantka legnickiej drogówki sierż. szt. Iwona Danielewicz w ramach programu poprawy bezpieczeństwa pieszych na terenie powiatu legnickiego zorganizowała wspólnie z pracownikami GDDKiA Wrocław i Państwową Strażą Pożarną w Legnicy spotkanie z dziećmi w Przedszkolu nr 10 w Legnicy. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z zasadami prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię, aby bezpiecznie w dotrzeć do przedszkola i do domu.

Z okazji tak wspaniałego przedsięwzięcia zaproszono komisarza lwa – maskotkę dolnośląskiej Policji, która wspólnie z policjantką uczyła dzieci jak prawidłowo przekraczać jezdnię, poruszać się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza. Komisarz Lew z funkcjonariuszami służb mundurowych oraz pracownikiem GDDKiA zachęcali milusińskich, aby nosiły elementy odblaskowe nie tylko poza terenem zabudowanym, ale teraz, kiedy szare dni szybko przechodzą w ciemne noce, a piesi w takich warunkach mogą być gorzej widoczni przez kierowców.

Pamiętajmy, że nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że jesteśmy na drodze bardziej widoczni, a co za tym idzie, bardziej bezpieczni. Świetnie na naszych ubraniach sprawdzi się opaska odblaskowa, czy breloczek odblaskowy przyczepiony do bluzy lub kurtki. Do działań profilaktycznych na terenie powiatu legnickiego włączyła się Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. oraz GDDKiA Wrocław, które wyposażyły wszystkich uczestników prelekcji w elementy odblaskowe.

Po wysłuchaniu prelekcji i krótkim spacerze, funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej zaprezentowali dzieciom radiowóz i wóz strażacki. Na koniec milusińscy zadawali pytania, których końca nie było widać….. Mamy nadzieję, że to wspaniałe spotkanie na długo pozostanie w pamięci najmłodszym i cenne uwagi o bezpieczeństwie z dzisiejszej prelekcji przekażą i przypomną w domach swoim najbliższym.

KPP LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.