Lekcja z mistrzem

0
166

W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 uczniowie klas I-III spotkali się z mistrzem Europy w podnoszeniu ciężarów, polkowiczaninem Arkadiuszem Michalskim. Była to doskonała okazja do przekonania się jak wiele trzeba ćwiczyć, by osiągać sukcesy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Sprawny Dolnoślązaczek”, który ma na celu zachęcać uczniów klas I-III szkoły podstawowej do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Arkadiusz Michalski to wychowanek Klubu Podnoszenia Ciężarów Górnik Polkowice, obecnie reprezentujący barwy Budowlanych Opole. Podczas tegorocznych mistrzostw Europy w Bukareszcie zdobył złoty medal, a na mistrzostwach świata wywalczył brązowy medal.

Dziś nasz mistrz odpowiadał na pytania dzieci. Były bardzo ciekawe. Maluchy interesowało między innymi, ile godzin dziennie sztangista poświęca na trening, od ilu lat trenuje, ale także, czy bolą go ręce podczas dźwigania. Dzieci również pytały o to, czy Arek je słodycze. Sztangista odpowiedział na wszystkie pytania.

– Takie spotkania są bardzo przyjemne. Pozwalają oderwać się od codziennego rytmu wyznaczanego przez treningi. Chętnie biorę w nich udział – mówi nam sztangista, który na pytania odpowiadał w towarzystwie swojego taty, Krzysztofa, który był jego pierwszym trenerem.

Dzisiejsza lekcja miała także część praktyczną. Młodzi sztangiści Górnika Polkowice, uczniowie SP4 – Bartosz Kocyło oraz Dawid Rogala zaprezentowali jak wyglądają odpowiednio wykonane rwanie oraz podrzut. W roli instruktora wystąpił także Kuba Michalski, który także odnosi spektakularne sukcesy na pomostach Europy.

Na zakończenie spotkania dzieci podarowały mistrzowi pisemne podziękowania. Wykonano także pamiątkowe zdjęcie.

POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.