Nasi laureaci „zDolny Śląsk”

0
623

Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień wręczyła tegorocznym laureatom konkursu stypendia “zDolny Śląsk”, wśród których są nasi utalentowani uczniowie: Wiktoria, Konrad i Michał.

57 uczniów z Dolnego Śląska otrzymało stypendia w ramach programu stypendialnego “zDolny Śląsk”. Młodzi uczniowie zostali docenieni, bo świetnie się uczą, uprawiają wyczynowo sport, są uzdolnieni artystycznie lub działają, jako społecznicy.

To już po raz osiemnasty Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień przyznała roczne stypendia uczniom. W gronie wyróżnionych w kategorii szkół podstawowych znalazł się Michał Dźwigaj ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie. W gronie gimnazjów stypendium sportowe otrzymał Konrad Dołhun (Szklary Dolne). Stypendystką w kategorii szkół średnich została Wiktoria Kordacka z Jakubowa. Michał Dźwigaj i Wiktoria Kordacka byli laureatami również w poprzednich edycjach programu stypendialnego “zDolny Śląsk”.

Zadanie Zespołu Stypendialnego i Kapituły było bardzo trudne, bowiem ocena wniosków była skomplikowaną i wielostopniową procedurą, a ostateczny wynik zależał od wielu czynników. Warto dodać, że ocena nie polegała na prostym rankingu średnich ocen kandydatów i ilości zdobytych przez nich dyplomów. W Konkursie „zDolny Śląsk” najwyżej oceniani są „kandydaci z osobowością”, uczniowie wytrwale pracujący nad rozwojem własnych talentów, ale i dostrzegający potrzeby innych, zaangażowani w działalność na rzecz lokalnych społeczności. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom.

POWIAT POLKOWICKI

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.