Podpisaliśmy Deklarację Katowicką. Walczymy przeciwko zmianom klimatu

0
813

Legnica jest jednym polskich miast, która podpisała Deklarację Katowicką, tym samym przystępując do ONZ-owskiej platformy internetowej na rzecz klimatu NAZCA (Non-State Aktor Zone for Climate Action). Rejestrowane są na niej przedsięwzięcia ponad tysiąca regionów, miast, firm i społeczności obywatelskich, służące ochronie klimatu.

Deklarację podpisała w środę (5 grudnia) wiceprezydent Jadwiga Zienkiewicz podczas Szczytu Klimatycznego Narodów Zjednoczonych COP 24 w Katowicach.

Przystąpienie do platformy oznacza konkretne działania służące m.in. redukcji emisji dwutlenku węgla, walce ze smogiem. wykorzystywaniu odnawialnej i przystępnej cenowo energii, zrównoważonemu i efektywnemu transportowi, infrastrukturze i usługom.

Przypomnijmy, że nasze miasto jest jednym z 44 krajowych uczestników projektu pn. Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu. To jedyna taka inicjatywa w Europie. Konkretne zalecenia dla poszczególnych miast, wynikające z analiz i prac specjalistów, przygotowane będą na przełomie 2018-2019 roku i przedstawione władzom miast. Wyznaczą one strategię działań do roku 2030.

PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.