Nierozważny złodziej zatrzymany na gorącym uczynku – policjanci odzyskali skradzione mienie

0
173

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali po pościgu 25-letniego mężczyznę, który nie doceniając sprawności i szybkości reakcji funkcjonariuszy, dokonał kradzieży ubrań sportowych z jednego z polkowickich sklepów sportowych, sąsiadującego z siedzibą polkowickich policjantów. Podejrzany z łupem w rękach został obezwładniony i zatrzymany kilkanaście metrów od miejsca, gdzie doszło do przestępstwa.

25-letni polkowiczanin nie zważając na fakt, że sklep, który obrał za cel, sąsiaduje z budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, zdecydował się dokonać kradzieży. Mężczyzna zabrał z wieszaków 3 kurtki o wartości blisko 1240 złotych i wybiegł ze sklepu. Natychmiastowy telefon obsługi zaalarmował policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy wybiegli z komendy i od razu zauważyli uciekającego z towarem mężczyznę, ruszając za nim w pościg.

Sprawca po kilkunastu metrach został dogoniony i obezwładniony. Policjanci odzyskali skradziony towar i przekazali go obsłudze sklepu. Późniejsze badanie alkomatem wykazało u zatrzymanego 25-latka prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna zaraz po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi, by po wytrzeźwieniu usłyszeć zarzut kradzieży. Przestępstwo, którego dopuścił się podejrzany jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.