Zatrzymany 22-latek z Lubina. Kradł wszystko, co mógł łatwo sprzedać

0
131

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi z Lubina, podejrzanego o dokonanie rozboju oraz trzech kradzieży ze sklepów na terenie miasta. Kradł wszystko, co później łatwo mógł sprzedać. Łączna suma strat to 4 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Losem 22-latka zajmie się teraz sąd.

Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad sprawą rozboju dokonanego na terenie Lubina oraz kradzieży dokonanych w różnych sklepach na terenie miasta. W wyniku pracy operacyjnej i własnych informacji, funkcjonariusze ustalili i zatrzymali w tej sprawie podejrzanego 22 –letniego mieszkańca Lubina.

Jak wynikało ze zgłoszenia, które otrzymali policjanci w lipcu tego roku, młody mężczyzna używając przemocy wobec dwóch małoletnich chłopców, dokonał kradzieży dwóch torebek męskich. Łupem sprawcy padł wówczas głośnik, telefon komórkowy, karta pamięci, portfel z pieniędzmi oraz dokumenty.

W miesiącu wrześniu i październiku, podejrzany mężczyzna dokonał kolejnych kradzieży. Tym razem z trzech różnych sklepów na terenie miasta. Wykorzystując nieuwagę pracowników, podejrzany ukradł 4 szczoteczki elektryczne, kosmetyki oraz dwa portfele z zawartością pieniędzy. Łączna suma strat to 4 tysiące złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za czyny, których się dopuścił, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.