Policjanci rozmawiali z uczniami polkowickiej Szkoły Podstawowej nr 4 o cyberprzemocy

0
172

Polkowiccy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach, aby porozmawiać o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu. W prelekcji uczestniczyło ponad 100 uczniów, których funkcjonariusze uświadamiali, na czym polega zjawisko cyberprzemocy.

Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla małoletnich, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje.

Funkcjonariusze zapobiegając niepożądanemu zjawisku cyberprzemocy, informowali polkowickich uczniów o skutkach umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł, które pomimo usunięcia, pozostają tam na zawsze. Podczas spotkania policjanci omówili również regulacje prawne dotyczące przestępstw i wykroczeń popełnianych przez Internet oraz telefony komórkowe. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą przedmiotowego zjawiska.

Pamiętajmy! Kompromitujące i poniżające treści umieszczone w sieci są dostępne dla wielu osób w bardzo krótkim czasie, a wpisy mimo, że zostaną usunięte, to ich kopie są możliwe do odtworzenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.