Warsztaty Bożonarodzeniowe w Kotli

0
151

Ponad 120 osób wzięło udział w warsztatach bożonarodzeniowych przygotowanych w GOKiS w Kotli dnia 29.11.2018 r. przez grupę aktywnych mieszkanek gminy.

Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie zdobili bombki metodą decoupage oraz wykonywali świąteczne stroiki.

Frekwencja była imponująca – podkreślił wójt Łukasz Horbatowski – a takie warsztaty to świetna okazja by wielopokoleniowe rodziny zasiadły przy wspólnym stole, by swoje doświadczenie w przygotowywaniu najpiękniejszych polskich świąt, przekazać kolejnym pokoleniom.Celem warsztatów było zachęcenie mieszkańców gminy Kotla do podtrzymania i upowszechniania tradycji świątecznych, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

O wyjątkową świąteczną atmosferę w trakcie warsztatów dbał również Zespół Folklorystyczny „Grochowiczanki” śpiewając polskie kolędy Bożonarodzeniowe. Na uczestników czekał także poczęstunek przygotowany przez panie z Rady Sołeckiej w Kotli.

Warsztaty zostały sfinansowane w ramach programu ,,Dolnośląskie Małe Granty” realizowanego przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych – powiedziała jedna z organizatorek Honorata Urbańczyk – a projekt dofinansowany był z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego kwotą w wysokości 5000 zł.

Organizatorki dziękują za współpracę: Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Kotli, Nadleśnictwu Głogów oraz wszystkim zaangażowanym w realizację projektu i uczestnikom warsztatów.

GOKIS KOTLA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.