Stracił 19 000 złotych. Głogowianin padł ofiarą oszustów

0
207
Policja Komenda wejście

Zapłacił 19 000 złotych za 19 rzekomo złotych monet. Głogowianin został oszukany przez dwójkę oszustów, którzy zaczepili go na ulicy. Trwa policyjne dochodzenie w tej sprawie. Sprawcy działali w zaplanowany i przemyślany sposób, w perfidny sposób oszukali starszego człowieka.

   Głogowianin szedł właśnie do banku. W pewnym momencie, na ulicy, podszedł do niego nieznany mu mężczyzna, mówiący po rosyjsku. Poprosił o pomoc i tłumaczenie jego słów osobie, która chce od niego kupić złote monety. Na jego oczach odbyła się transakcja – Drugi mężczyzna kupuje od rzekomego cudzoziemca monetę.  Następnie idzie ją sprzedać i wraca z informacją, że dokonał bardzo korzystnej transakcji. Pokazuje również paragon z kwotą jaką uzyskał ze sprzedaży.

Głogowianin postanawia sam kupić 19 monet. Płacąc za nie 19 000 złotych. Monety nie trafiają nawet do jego rąk. Przekazuje je mężczyźnie, który miał je już uprzednio sprawdzić. Ten deklaruje, że zaraz je sprzeda i przyniesie pieniądze. Obydwaj mężczyźni znikają. 

Jak się okazało byli w zmowie. Tak manipulowali, kierowali rozmową i całym zdarzeniem, że pokrzywdzony dał się namówić na kupno rzekomych złotych monet i oddał im własne oszczędności. Padł ofiarą oszustów, którzy najpierw zaaranżowali całą sytuację a potem oszukali pokrzywdzonego Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Głogowska Policja prosi o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności w tego typu sytuacjach oraz informowanie policji o przypadkach i próbach dokonywania oszustw tą metodą.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.