Kobiety – kobietom na 100 lecie uzyskania praw wyborczych

0
164

W imieniu inicjatorek obchodów rocznicy uzyskania przez kobiety praw publicznych w Polsce zapraszamy na wspólne świętowanie z okazji tego wydarzenia.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości pokrywa się z również istotnym wydarzeniem. Polki jako jedne z pierwszych w Europie uzyskały prawa publiczne. Od 1918r. mogły brać udział w wyborach i startować na stanowiska publiczne .

100-lecie to dobry czas, aby wspomnieć ten istotny fakt w dziejach Polski, ale także znakomita okazja by mówić o sytuacji kobiet we współczesnej Polsce.

Inicjatywa nasza powstała oddolnie. Jesteśmy kobietami z różnych środowisk, ale łączy nas dobro kobiet. Chcemy podkreślać zdolności, wiedzę i potencjał, który drzemie w Polkach, a w dalszym ciągu nie jest doceniany.

W związku z wydarzeniem zaplanowaliśmy zasadzenie dębu, który ufundowało nam Starostwo Powiatowe w Lubinie. Wrócimy pamięcią do wspaniałych kobiet z Zagłębia Miedziowego które przyczyniły się do rozwoju tego regionu. Zapraszamy także na poczęstunek , burmistrz Ścinawy obiecał nam wspaniały tort! Może czekają nas jeszcze inne niespodzianki…

Początek: 8 grudnia, godzina: 15.00, Rynek w Lubinie.

GMINA LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.