Biuro paszportowe w Głogowie

0
337

Od przyszłego roku mieszkańcy naszego miasta i nie tylko będą mogli wyrobić paszport w głogowskim ratuszu! Taką informację przekazał podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

   Jesteśmy już na ostatniej prostej, mamy zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Urzędu Wojewódzkiego. Mamy też informacje, jaki sprzęt dostarczy nam Ministerstwo, a jaki sprzęt będziemy musieli zakupić sami, aby uruchomić dwa stanowiska wyrabiania paszportów w Głogowie.  W tej chwili oczekujemy na porozumienie między wojewodą, a Gminą Miejską Głogów, bo to jest niejako przekazanie zadań rządowych do realizacji przez samorząd Wiele razy mieszkańcy wnioskowali, aby taki punkt był w Głogowie, aby nie musieli jeździć na przykład do Legnicy. Po wielu miesiącach starań dopinamy temat związany z uruchomieniem punktu paszportowego w Głogowie — mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Taki punkt będzie mógł zafunkcjonować około lutego przyszłego roku, miejsce- głogowski ratusz, Biuro Obsługi Mieszkańca.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.