Świąteczne kolędowanie w Głogowie. W tym roku zbieramy na „ Cztery kółka dla Zuzanny”

0
182
mok kolędy dla..plakat 2018

19-go grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się koncert charytatywny. W tym roku najpiękniejsze kolędy zaśpiewamy dla Zuzi. Debiutujących na scenie sportowców oraz nauczycieli wokalnie będzie wspierać chór wokalistów Studia Talentów MOK w Głogowie. Koncert jest punktem kulminacyjnym, wieńczącym akcję. Poprzedzą go warsztaty wokalne z udziałem przedstawicieli grona pedagogicznego, zbiórka paczek dla osób bezdomnych oraz zbiórka pieniężna na rzecz beneficjenta akcji – 14-letniej Zuzanny Oziębała, dziewczynki z przepukliną oponowo-rdzeniową. 

Akcja charytatywna KOLĘDY DLA ZUZI 2018 jest pod honorowym patronatem prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza oraz starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka.

Organizatorami wydarzenia są: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Radio ELKA, Gmina Miejska Głogów, Starostwo Powiatowe w Głogowie, Stowarzyszenie OTWARTE DRZWI.

W ramach tegorocznej akcji odbędą się między innymi:

  • zbiórka pieniężna na rzecz beneficjenta akcji – 14-letniej Zuzanny Oziębała pod hasłem “CZTERY KÓŁKA DLA ZUZANNY”. Zuzia jest dziewczynką z przepukliną oponowo-rdzeniową. Tegoroczna akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla dorastającej nastolatki. Zbiórka zostanie przeprowadzona w głogowskich placówkach edukacyjnych w dniach 6-17.12.2018 oraz w MOK-u podczas finału akcji KOLĘDY DLA ZUZI” 19.12.2018, godz. 18.00
  • zbiórka gotowych PACZEK świątecznych DLA LUDZI BEZDOMNYCH (artykuły higieny osobistej, ciepła odzież – wyłącznie nowe rzeczy) – zapakowane świątecznie z dopiskiem “DLA PANI” lub “DLA PANA”, zbieramy w dniu koncertu w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie 19.12.2018 w godzinach 8.00 – 14.00
  •  zamknięte warsztaty wokalne “KOLĘDY DLA ZUZI” z nauczycielami, którzy przejmą rolę solistów podczas koncertu finałowego, odbędą się w dniach 12.12 i 14.12 w MOK
  •  finał akcji to koncert “KOLĘDY DLA ZUZI” 19.12.2018, godz. 18.00, który zainicjują głogowscy sportowcy, przekazując pomocową “pałeczkę” nauczycielom i dyrektorom przedszkoli i szkół. Solistom towarzyszyć będzie, jak co roku, chór wokalistów Studia Talentów MOK w Głogowie.

Od kilku już lat Studio Talentów MOK wraz z Radiem Elka inicjuje wydarzenia artystyczne – koncerty i akcje o charakterze charytatywnym na rzecz potrzebujących głogowian. Pierwszym z nich był koncert Kolęda z Gwiazdą (2012) na rzecz podopiecznych Domu Samotnej Matki w Głogowie. Przez lata formuła pomagania i uwrażliwiania przez kulturę, pozwoliła wesprzeć m.in. Oliwiera Przybka, Maję Kusy, śp. Amelkę Brzezińską, Tomka Sęka. Poszczególne edycje koncertów pod hasłem “KOLĘDY DLA…” pozwoliły pozyskać do współpracy, dzięki wielu ludziom dobrej woli Prezydenta Miasta Głogowa i Starostę Powiatu Głogowskiego, jak i rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach sekcyjnych MOK, głogowskich urzędników, dziennikarzy, sportowców, kibiców, jak również młodych wolontariuszy — piszą o projekcie organizatorzy akcji „Kolędy dla…”

Jednocześnie organizatorzy zapraszają do współpracy nauczycieli głogowskich szkół, wolontariuszy oraz ludzi dobrej woli. POMAGAJĄC INNYM, POMAGASZ I SOBIE!

Źródło:MOK Głogów

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.