Przekroczona prędkość, pijany kierowca i śpiący pasażer w bagażniku. Pościg policyjny ulicami Głogowa

0
128
2014-07-17 komenda policji policja (fot.P.Dudzicki) 01

W poniedziałek, w godzinach wieczornych patrol ruchu drogowego zatrzymał po pościgu kierującego samochodem audi, 49 – letniego głogowianina. Kierowca pędził ulicą Obrońców Pokoju mając na liczniku prawie 100 km/h. Badanie wykazało w jego organizmie 1,52 promila alkoholu. W pojeździe było jeszcze trzech nietrzeźwych mężczyzn, a czwarty pasażer spał… w bagażniku.

 3 grudnia patrol ruchu drogowego pełnił służbę na ulicy Obrońców Pokoju w Głogowie. Około godziny 22.00, policjanci zauważyli szybko poruszające się auto. Kierowca audi, jak wykazał wideo rejestrator, jechał z prędkością 95 km/h. Na ulicy obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci poruszając się radiowozem, włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, nakazując zatrzymanie pojazdu do kontroli. Kierowca zignorował polecenia, przyspieszył i zaczął uciekać. Po kilku minutach został zatrzymany. Badanie kierującego samochodem 49 – latka, wykazało w jego organizmie 1,52 promila alkoholu. Nie miał przy sobie uprawnień do kierowania. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

W samochodzie było trzech pasażerów. Wszyscy byli nietrzeźwi, zachowywali się agresywnie i odmawiali podania swoich danych osobowych. Policjantów ruchu drogowego wsparły inne patrole. Mężczyźni zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień. Kontrolując pojazd, policjanci ujawnili w bagażniku audi, czwartego śpiącego tam pasażera. Mężczyzna również był nietrzeźwy i nie potrafił powiedzieć, jak trafił do bagażnika — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Kierowcy grożą zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5 i utratą uprawnień do kierowania. Za przekroczenie prędkości, nieprawidłowy przewóz pasażera i inne wykroczenia przewidziane są kary grzywny.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.