Policjanci pilotowali samochód z rodzącą kobietą

0
234
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Niecodzienny pilotaż przeprowadzili w minioną sobotę policjanci legnickiej drogówki. Podczas pełnionego posterunku na ulicy Chojnowskiej w Legnicy, kierowca podjechał do funkcjonariuszy i oznajmił, że jego wiezie do szpitala swoją żonę. Kobieta zaczęła rodzić, liczyła się każda minuta. Policjanci bez chwili namysłu, z wykorzystaniem sygnałów uprzywilejowania, pilotowali rodzinę do szpitala w Legnicy. Chwilę po przyjeździe, kobieta urodziła synka.

Ta niecodzienna, ale szczęśliwie zakończona interwencja miała miejsce w minioną sobotę kilka minut przed 17:00. Do policjantów stojących na ulicy Chojnowskiej w Legnicy podjechał kierowca Forda, który zdenerwowanym głosem oznajmił, że wiezie do szpitala żonę, której odeszły wody i już zaczęła rodzić

Mężczyzna zwrócił się o pomoc do policjantów, żeby pomogli mu jak najszybciej dotrzeć do szpitala. Funkcjonariusze drogówki błyskawicznie podjęli decyzję. Natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania i pilotowali samochód z rodziną do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. O całej sytuacji powiadomili dyżurnego, który uprzedził o tym personel izby przyjęć.

Kobieta w samą porę trafiła na salę porodową, gdzie niedługo po tym na świat przyszedł zdrowy chłopiec.

Gratulujemy szczęśliwym rodzicom.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.