Dyplom dla policjantki

0
333

Legnicka policjantka sierż. Wioletta Hanisch otrzymała dyplom od Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańka. Funkcjonariuszka w kwietniu zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Seniorów Teakwon -DO w Maribor na Słowenii.

Przypomnijmy, że 12-15 kwietnia br. w Mariborze na Słowenii odbyły się XXXIII Mistrzostwa Europy Seniorów w Teakwon – Do, w których wzięło udział 642 uczestników, reprezentujących 28 krajów. Nasz kraj reprezentowała funkcjonariuszka legnickiej policji st. post. Wioletta Hanisch. Były to jej kolejne międzynarodowe zawody, z których dotychczas przywoziła wiele medali i wyróżnień. Wiola Hanisch zajęła trzecie miejsce na podium zdobywając tym samym brązowy medal.

Na co dzień nasza multimedalistka poza służbą w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, ćwiczy w legnickim klubie Teakwon-DO, a jej trenerem jest Łukasz Stawarz. Swoją przygodę z taekwondo rozpoczęła 21 lat temu. Od tego momentu każdą wolną chwilę poświęca rozwijaniu umiejętności w tej dyscyplinie sportu. To nie jest pierwszy sukces st. post. Wioletty Hanisch. Na swoim koncie ma kilkanaście triumfów w kraju i na arenie międzynarodowej.

Jej sukcesy wcześniej docenił Komendant Miejski Policji w Legnicy insp. Leszek Zagórski, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński, przekazując policjantce gratulacje i nagrody pieniężne, a teraz także Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka, który przesłał policjantce dyplom za zdobycie brązowego medalu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.