Odwiedzili jeden z głogowskich salonów gier- ich celem nie była dobra zabawa, tylko kradzież

0
186

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dokonali kradzieży kasetki z pieniędzmi w jednym z głogowskich salonów gier. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozory policyjne. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

 — Do kradzieży kasetki z zawartością 2400 złotych doszło późnym wieczorem w dniu 29 listopada. 22 latek, jego 31 letni znajomy oraz trzeci sprawca również 22 latek, odwiedzili salon gier a ich celem była kradzież pieniędzy. Tak też zakończyła się wizyta. Dwóch sprawców wywołało sytuację, która zaangażowała obsługę a trzeci ukradł w tym czasie kasetkę i uciekł z salonu. Sprawcy nie cieszyli się długo łupem. Dwóch zostało zablokowanych w salonie. Szybko zostali zatrzymani, przez policjantów z patrolu prewencji. Odzyskano również kasetkę ze skradzionymi pieniędzmi. Policjanci w trakcie zatrzymania 22 latka ujawnili przy nim ponad 200 porcji narkotyków w postaci marihuany.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszeli listę zarzutów. 31 latek zarzut kradzieży. Ilość zarzutów 22 latka jest znacznie dłuższa. Oprócz kradzieży kasetki, jest podejrzany o posiadanie narkotyków. Na jaw wyszły jeszcze inne jego wyczyny: kradzieże dwóch dowodów osobistych i karty bankomatowej, zabór cudzego samochodu i naruszenie nietykalności cielesnej. Tych czynów dopuścił się kilka dni wcześniej — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Jako ostatni w ręce policjantów trafił 22 – latek, który uciekł z salonu z kasetką i był zmuszony do jej porzucenia. On również usłyszał zarzut kradzieży.

Zdjęcie:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.