Kolejne miejsca na podium Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego

0
196

Szczawno-Zdrój oraz Wrocław były gospodarzami tenisowych turniejów, w których wystąpili młodzi zawodnicy Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego. W obu tych imprezach głogowianie zaprezentowali się z dobrej strony. Nie zabrakło też miejsc na podium.

W Szczawnie-Zdroju wystartowało trzech reprezentantów Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego. Czwarte miejsce w kategorii do lat 10 wywalczył Adam Łukasiewicz, natomiast piąty był Daniel Mazur. Młodzi zawodnicy rywalizowali w starszej kategorii wiekowej, ale mimo to zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i zebrali kolejne cenne doświadczenie. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Obaj zawodnicy muszą wyciągnąć wnioski ze swoich występów i sumiennie pracować, a nauka zebrana w starciach ze starszymi od siebie tenisistami, powinna pomóc w rozwijaniu kariery.

W tym samym turnieju zagrała też Kamila Łęska. Tenisistka GTT kolejny raz pokazała spore umiejętności i ostatecznie zajęła drugie miejsce w zmaganiach. Bardzo dobry start Łęski to nie jest przypadek. Jak twierdzi trener Jarosław Bilda, głogowianka stale notuje progres, co jest efektem ciężkiej pracy na treningach.

Sześciu reprezentantów miało natomiast Głogowskie Towarzystwo Tenisowe we Wrocławiu podczas pierwszego turnieju II cyklu Mc’Donalds Cup. W stolicy Dolnego Śląska najlepiej zaprezentował się Michał Nadała, który wygrał zmagania w grupie żółtej (do lat 13). Drugie miejsce na podium wywalczyła natomiast Julia Kałamajka. Startowała ona w rywalizacji do lat 10 i ostatecznie została sklasyfikowana tylko za plecami jednej zawodniczki.

Tuż za podium w rywalizacji kategorii żółtej uplasowała się Karolina Nadała. Reprezentantka GTT zajęła czwarte miejsce i niewiele jej brakło, by stanąć „na pudle”.  Do ćwierćfinału w kategorii zielonej dotarł natomiast Piotr Szczepanowski. Tym razem młody zawodnik głogowskiego klubu nie zajął miejsca w ścisłej czołówce, ale mimo to pokazał się z dobrej strony.

We Wrocławiu rywalizowali też Stanisław Adamczak oraz Marcin Szczepanowski. Obaj grali w grupie czerwonej (do lat 8). Mimo dobrej postawy na korcie, nie udało im się awansować z grupy.

Reprezentanci Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego mają za sobą kolejne udane starty. Ciężka praca na treningach przynosi efekty w postaci miejsc na podium, a także dobrej postawy na tle zawodników z innych klubów. To z pewnością daje powody do zadowolenia trenerom. Samym tenisistom gratulujemy dobrych startów i życzymy im powodzenia w nadchodzących startach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.