Niebawem rozbłyśnie świąteczna iluminacja. Piękna, fantazyjna, ze świata bajki

0
186

Zapraszamy w piątek (7 grudnia) o godz. 17.00 na Rynek, gdzie przy muzyce wspólnie odliczymy ostatnie sekundy do odpalenia świątecznego oświetlenia.

Podobnie jak w minionych latach, nasza świąteczna iluminacja oszałamia bogactwem, fantazją i wielką różnorodnością. Dlatego właśnie kilkakrotnie uznano legnickie dekoracje za najpiękniejsze na Dolnym Śląsku.

Zanim rozbłysną iluminacje, zapraszamy o godz. 16.30 pod choinkę. Tam przy zagrodzie z żywymi zwierzętami – lamą i owcami będą już Mikołaj z Mikołajką, oczywiście z workami pełnymi upominków.

Gdy iluminacje już rozbłysną, zapraszamy na wspólny spacer traktem świetlistych dekoracji, czyli wzdłuż ul. Złotoryjskiej, Najświętszej Marii Panny, na plac Pastora Wolfganga Maxa Meisslera. Paradę poprowadzą elfy, myszki Miki i Minnie, świnka Pepa, pingwin z Madagaskaru i Mikołaj z Mikołajką.

Co ujrzymy po odpaleniu świateł i światełek? Uwielbiany przez dzieci pociąg, bombkę szczęścia. Przyozdobione latarnie uliczne i drzewa, fontanny w odświętnej szacie. Będziemy mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie pod dostojnym pawiem, z anielskimi skrzydłami, z Mikołajem pędzącym na motorze lub w karecie zaprzężonej w renifery, z piękną damą. Można będzie wsiąść do pociągu, złożyć sobie życzenia w bombce szczęścia, posłuchać piosenek lub bajek opowiadanych przez legnickiego lwa. Pojawią się też nowe piękne dekoracje. Ale to tajemnica. Zdradzimy tylko, że są ze świata bajki.

Spotkajmy się więc na Rynku i poddajmy się czarowi i urokowi tego miejsca w odświętnej szacie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.