Msza św. i wieńce dla poległych górników

0
256

Dzisiaj– 29 listopada, w rocznicę tragedii w kopalni “Rudna” w Polkowicach, z inicjatywy burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego, odprawiona będzie Msza św. w intencji górników, którzy polegli podczas pracy w kopalniach KGHM, oraz w intencji bezpiecznej pracy dla wszystkich pracowników spółki.

Eucharystia, której przewodniczył będzie ks. dr Jarosław Święcicki, rozpocznie się o godz. 7 w kościele pw. św. Barbary na polkowickim Rynku. Po Mszy św. burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki oraz przedstawiciele dyrekcji kopalni ZG “Rudna” złożą kwiaty i wieńce przy pomniku Górnikom Polskiej Miedzi, usytuowanym w pn.-zach. części Rynku.

Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki w imieniu swoim oraz dyrekcji kopalni ZG “Rudna” serdecznie zaprasza mieszkańców Polkowic, szczególnie górników i ich rodziny, do uczestniczenia we Mszy św. oraz w uroczystym składaniu kwiatów pod pomnikiem. Jutrzejsze uroczystości będą częścią obchodów Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy w KGHM.

29 listopada 2016 r. na jednym z oddziałów kopalni “Rudna” doszło do jednego z najtragiczniejszych wypadków w historii polskiego górnictwa. W wyniku wstrząsu górotworu zginęło ośmiu górników. Wczoraj dotarła do nas kolejna tragiczna informacja o śmierci górnika na kopalni ZG “Rudna Płn.”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.