W sobotę drugoligowy hit z udziałem SPS Chrobrego Głogów

0
250

Pozycja wicelidera grupy IV siatkarskiej drugiej ligi będzie stawką sobotniego hitu, w którym SPS Chrobry Głogów podejmie na własnym parkiecie zespół MUKS Ziemia Milicka Milicz. Pomarańczowo-czarni na inaugurację sezonu pokonali beniaminka na wyjeździe, ale aktualnie rywale znajdują się w zdecydowanie lepszej dyspozycji.

W miniony weekend SPS Chrobry Głogów odniósł łatwe zwycięstwo w Głuchołazach. Szybka wygrana potwierdziła wysoką formę podopiecznych Dominika Walencieja, ale prawdziwy sprawdzian czeka ich już w tę sobotę. Przed własną publicznością pomarańczowo-czarni zagrają z MUKS Ziemią Milicką Milicz, beniaminkiem rozgrywek, ale też poważnym kandydatem w walce o najwyższe cele.

W ostatniej kolejce siatkarze z Milicza mierzyli się z MKS-em Aqua-Zdrój Wałbrzych i postawili rywalom twarde warunki. Wałbrzyszanie odnieśli wprawdzie zwycięstwo, ale do rozstrzygnięcia losów spotkania potrzebny był tie-break. Dla beniaminka II ligi była to zresztą dopiero druga porażka w tym sezonie. Pierwszą ponieśli na inaugurację rozgrywek, przegrywając z SPS Chrobrym 0:3.

Jak widać, porażka w pierwszej kolejce podziałała na ekipę z Milicza. W kolejnych spotkaniach dopisywała ona do swojego konta zwycięstwa, co wywindowało ją na fotel wicelidera rozgrywek. Taka też będzie stawka sobotniej konfrontacji. Pomarańczowo-czarni mają więc o co grać – wygrana pozwoli im wyprzedzić rywala i zachować kontakt z liderem z Wałbrzycha.

W najbliższej kolejce MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych zagra u siebie z outsiderem, Ikarem Legnica. Mało prawdopodobna wydaje się więc strata punktów przez wałbrzyszan. To powinno też zmotywować drużyny, które wyjdą na parkiet w Głogowie. Miejmy nadzieję, że więcej motywacji będą mieli podopieczni D. Walencieja i głogowski parkiet pozostanie niezdobyty!

Początek spotkania 1 grudnia o godz. 18:00 w hali SP3. Wstęp wolny, zapraszamy!

  1. kolejka: 01-12-2018
gospodarzgośćwynik
01-12-2018Aqua-Zdrój WałbrzychIkar Legnica
01-12-2018MUKS MiliczChrobry Głogów
01-12-2018Juve GłuchołazyAstra Nowa Sól
01-12-2018BTS BolesławiecSobieski Żagań
01-12-2018Olavia OławaBielawianka Bielawa 

 

Zdjęcie: SPS Chrobry Głogów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.