Koszt tej inwestycji to około 28 milionów złotych. Kolejny budynek będzie gotowy we wrześniu.

0
131

Prace budowlane budynku TBS nr 16 przy ul. Gen. Sowińskiego rozpoczęły się pod koniec czerwca bieżącego roku- dziś widać już stan surowy parteru. Za niecały rok, bo już we wrześniu 2019 roku budynek będzie oddany do użytku i kolejni głogowianie będą mogli się wprowadzać do swoich mieszkań…

O tym, że zainteresowanie budownictwem typu TBS w Głogowie jest duże świadczy liczba oczekujących wniosków- pod koniec czerwca 2018 roku było to ponad 240 wniosków.

Przypomnijmy, że na terenie pokoszarowym powstaje całe osiedle TBS – łącznie będzie to 120 mieszkań w 4 budynkach. Koszt całej inwestycji TBS ( z rozbiórkami i przygotowaniem działek) to około 28 milionów złotych.

Koszt budowy bloku nr 16 to około 6.700.000 zł. Powstaną tu 32 mieszkania, w tym 26 trzypokojowych i 6 dwupokojowych. Zaprojektowano klasyczne rozkładowe mieszkania dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób starszych i niepełnosprawnych.

W projekcie uwzględniono budowę chodników oraz miejsc parkingowych. Na nowo powstałym osiedlu nie zabraknie również zieleni.

Budynek swoją formą nawiązywać będzie do dotychczasowej zabudowy tego miejsca tj. budynków koszarowych i będzie to bliźniaczy blok do powstałego obok TBS nr 15.

To już drugi blok na terenie byłych koszar, a za chwilę rozpoczną się prace projektowe kolejnych bloków- numer 17 oraz 18.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.