Rokaszewicz: 20 milionów na rewitalizację to ogromne pieniądze dla Głogowa!

0
151

W Głogowie realizowane są obecnie dwa bardzo duże zadania związane z rewitalizacją ulicy Alei Wolności oraz bulwaru nadodrzańskiego. Obie te inwestycje otrzymały  wysokie dofinansowania – przypomnijmy, że w przypadku bulwaru jest to kwota aż 15 milionów złotych. O dodatkowym wsparciu finansowym dla rewitalizacji ulicy Alei Wolności poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz…

 — Prace bardzo mocno przyspieszyły, bo jak informowaliśmy ostatnio inwestycje musimy zakończyć w przyszłym roku. Kilka tygodni temu informowaliśmy, że rewitalizacja Alei Wolności jako drugie zadanie otrzymało dofinansowanie z puli budżetu Marszałkowskiego, oprócz naszego bulwaru nadodrzańskiego. Wtedy mówiłem o kwocie niespełna miliona złotych. To już jest nieaktualne, świeża informacja, którą otrzymaliśmy właśnie z Urzędu Marszałkowskiego brzmi 4 miliony 12 tysięcy złotych. Taką kwotę otrzymaliśmy na dofinansowanie rewitalizacji Alei Wolności. To są środki pochodzące z Unii Europejskiej, w dyspozycji marszałka województwa dolnośląskiego i właśnie o taką kwotę zwiększy się dofinansowanie rewitalizacji Alei Wolności — poinformował prezydent miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Prezydent zwrócił również uwagę na trwające równolegle z pracami drogowymi, prace związane z nasadzeniami i zielenią, której w naszej mieście będzie coraz więcej!

Część zielona, czyli nasadzenia drzew i krzewów w mieście, szczególnie inwestycja wzdłuż ulicy Obrońców Pokoju która jest teraz realizowana to z kolei środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, również unijne z programu Infrastruktura i Środowisko, tam otrzymaliśmy kwotę dofinansowania 800 tysięcy złotych — mówi Rokaszewicz.

—15 milionów dofinansowania na bulwar nadodrzański, ponad 4 miliony dofinansowania na rewitalizację Alei Wolności, łącznie prawie 20 milionów złotych na rewitalizację to ogromne pieniądze dla Głogowa  podsumował prezydent Głogowa.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.