Pijani i nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani przez lubińskich policjantów

0
251
zdjęcie Arch.-2013-07-08-akcja-świadomy-kierowca@Glogow

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy. Pierwszy z nich to 45-letni mieszkaniec Lubina, który mając w swoim organizmie ponad 2,6 promila alkoholu spowodował kolizję drogową na ul. Gen. Maczka. Kolejny to 57-letni mężczyzna, który na ul. Leszczynowej najechał na zaparkowany pojazd mając blisko 2 promile. Obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo wielu apeli policjantów, nadal zdarzają się skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem, chociaż wcześniej spożywali alkohol. Przez takie zachowanie bardzo często dochodzi do tragedii na drodze.

Takim zachowaniem wykazali się 45 i 57 – letni mieszkańcy Lubina. Pierwszy z nich mając ponad 2,6 promila alkoholu w swoim organizmie, kierował samochodem osobowym marki Ford. Doprowadził do zdarzenia z innym pojazdem na ul. Gen. Maczka w dniu 14 listopada br. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Kolejny mężczyzna w dniu 15 listopada br. kierując samochodem osobowym marki Ford, wykonując manewr cofania na ul. Leszczynowej w Lubnie, najechał na zaparkowany pojazd. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Również stracił już prawo jazdy.

Obaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, sprawcy tych zdarzeń drogowych, będą musieli pokryć koszt naprawy uszkodzonych samochodów z własnego budżetu.

To jednak nie wszystkie surowe konsekwencje dla tych kierowców. Za to przestępstwo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.