Przebadaj się na obecność wirusa HCV. Prosty krok do zdrowia

0
215

Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica wraz z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym organizują w Galerii Piastów (obok Empiku) kolejne badania dla mieszkańców na obecność w krwi wirusa, powodującego zapalenie wątroby typu C. Organizatorzy zapraszają w sobotę, 17 listopada, w godzinach od 10.00 do 17.00.

Badania są bezpłatne. Pracownicy szpitala będą wykonywać testy wszystkim chętnym, pełnoletnim osobom. Polegają one na pobraniu kropli krwi z palca.

Akcja „Test na HCV – Prosty krok do zdrowia” jest prowadzona w ramach Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych w kierunku HCV. Program powstał dzięki wsparciu firmy Abbvie i prowadzony jest pod patronatem Fundacji Gwiazda Nadziei, Koalicji Hepatologicznej, Polskiej Grupy Ekspertów HCV, Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych oraz Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego.

Do tej pory dzięki współpracy Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego udało się przebadać ponad tysiąc osób – mieszkańców miasta, pracowników różnych instytucji i przedsiębiorstw.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.